Lepší hospoda

Časový sled událostí:

29.6.2022: Slib pana starosty vzal opět za své. Na červnové zasedání zastupitelstva starosta byl dokument pro výběrové řízení na nového nájemce hospody sice připraven (viz níže), ale starosta si jeho uveřejnění zřejmě na poslední chvíli rozmyslel. Pouze oznámil, že nového nájemce hospody vybere až nové zastupitelstvo po zářijových volbách.

Zamer-o-pronajem-prostor-k-podnikani-zastupitelstvo-29-6-2022-1.strana

Zamer-o-pronajem-prostor-k-podnikani-zastupitelstvo-29-6-2022-2.strana

Nového nájemce může vybrat až nové zastupitelstvo, ale proč nezveřejnit základní podmínky nyní a nedat zájemcům čas na prohlídku objektu a přípravu kvalitní nabídky?
Volby budou až 23.-24.9.2022. Nové zastupitelstvo se sejde až v říjnu a smlouva současnému nájemci končí 30.11.2022. Proč se má výběr nového nájemce řešit na poslední chvíli?

Otázek a nejasností ohledně této kauzy je spousta. Jedno je však zcela zřejmé. Starosta Šicha a 1. místostarosta Rinchenbach se za každou celu brání férovému výběrovému řízení. A přitom koho je vybavení hospody (pečlivě tajená informace panem starostou), přeci už v Jehnicích dávno všichni víme 🙂

11.5.2022 Že bychom se po roce a půl konečně dočkali? Na zasedání zastupitelstva starosta oznámil, že panu Zechmeisterovi (současnému nájemci hospody) bude dána výpověd k 31.5.2022 s výpovědí 6 měsíců, která bude tedy běžet od 1.6.2022. Detaily zadání výběrového řízení na nového nájemce bude předmětem příštího (červnového) zasedání zastupitelstva.

———————————————–

17.12.2020: Na základě výsledku ankety (viz níže) byl zastupitelem Bc. Kamilem Krinčevem do programu 250. zasedání zastupitelstva znovu zařazen bod týkající se projednání zájmu a nabídky na provozování restaurace Obecní dům, který dne 12.11.2020 podala písemně na úřad provozovatelka restaurace Ranč Ořešín. Na 249. zasedání zastupitelstva dne 26.11.2020 bylo na návrh MUDr. Rinchenbacha přijato usnesení, že se touto záležitostí bude zastupitelstvo zabývat, až po ukončení všech opatření vydaných s ohledem na pandemii Covid-19 , které omezují hostinskou činnost.

Závěr: 1. místostarosta MUDr. Rinchenbach navrhnul hned na začátku 250. zasedání vyškrtnout tento bod z projednání. Tento návrh byl zastupiteli schválen (proti byl Bc. Kamil Krinčev, navrhovatel tohoto bodu).

Zastupitelé bohužel nechtějí téma výběrového řízení, které by umožnilo změnu kvality restaurace, v této době provádět. Z našeho pohledu je to škoda, protože výběrové řízení mohlo klidně probíhat několik měsíců. Stávající nájemce má ve smlouvě 6 měsíční výpovědní dobu, je tedy jasné, že stejně by nebyla v restauraci změna dříve než za rok. Tím, že se tento bod odsunuje a do doby, kdy nebudou platit žádná opatření ohledně koronaviru v oblasti hostinské, oddalujeme tento problém o další měsíce.

——————————————————————————————————————–

10.12.2020: Vyhodnocení ankety

Proč jsme se ptali? Měli jsme pocit, že minimálně téma kvalitní restaurace, netrápí jenom nás. Mile nás překvapilo, že jste šli do ankety aktivně a hlavně jste rozšířili náš „obzor” toho, co vše v Jehnicích chybí a nebo co vás trápí. Protože jsme ankety od vás vybírali osobně, mohli jsme diskutovat o jednotlivých bodech a nových námětech od vás. Děkujeme za váš čas i vaše podněty, vážíme si toho. V anketě se vyjádřilo 132 domácností. Výsledky ankety najdete v přiloženém grafu.

Z ankety je jasné (108 ze 132 domácností), že vás téma lepší restaurace také trápí, proto jsme našim zastupitelům předložili tento bod k projednání na prosincovém zastupitelstvu a budeme se těšit na pozitivní změnu.

——————————————————————————————————————–

5.12.2020: Abyste mohli vyjádřit svůj názor ohledně stávající hospody a co Vám v Jehnicích chybí, uspořádali jsme o víkendu 5.-6.12.2020 anketu (viz níže).

Svůj hlas, návrhy a připomínky piště prosím do pole „Napsat komentář“ umístěné na konci článku.

Anketa_hospoda-final-str1

Anketa_hospoda-final-str2

——————————————————————————————————————–

26.11.2020: Na 249. zasedání zastupitelstva byla projednána v bodě 13 žádost – „Zájem o nájem prostor sloužících k podnikání a nabídka nájemného“ týkající se restaurace Obecní dům. Tento zájem a nabídku podala písemně na úřad dne 12.11.2020 provozovatelka restaurace Ranč Ořešín. Nabídla dvakrát vyšší nájemné než současný nájemce a lepší úroveň hostinských služeb. Nabídku máme k dispozici.

Všichni zastupitelé se shodli, že úroveň restaurace Obecní dům je nevyhovující.

Bc. Kamil Krinčev podal návrh usnesení: Zastupitelstvo požaduje, aby starosta vyhlásil výběrové řízení na nového provozovatele restaurace Obecní dům.

MUDr. Rinchenbach dal protinávrh usnesení: Zastupitelstvo MČ Brno – Jehnice rozhodlo, že po ukončení všech opatření vydaných s ohledem na pandemii Covid-19, které omezují hostinskou činnost, bude stávajícímu nájemci dána výpověď dle uzavřené smlouvy a bude vypsáno výběrové řízení na nového provozovatele.

Závěr: Návrh MUDr. Rinchenbacha byl hlasováním přijat.

4 Odpovědi

 1. anketa napsal:

  Tato anketa je přínosná jen tehdy,kdyby jste ji dodali všem obyvatelům Jehnice a pak
  by byl opravdu realistický výsledek.Já jsem se k této anketě dostala náhodou,že čouhala
  sousedovi ze schránky a po přečtení t.j. dnes 7.12.reaguji:
  Na nesmyslnost rozšíření zástavby a infrastruktury,neboť jsme se nastěhovali do JEHNIC
  pro nádherné a klidné prostředí a dobrý vzduch,jelikož jsem astmatik a obdivuji okolní
  přírodu a také ji využívám v plné míře obzvláště dnes v době covidu-19.
  A k vylepšení ostatních námětů nemám námitek,ale rozhoduje stav konta rozpočtu Jehnic.
  Vítám aktivitu a zdraví Ostřížková ,Zámezí6.

  • Robert Charvát napsal:

   Dobrý den,
   děkujeme za vaši reakci. A jsme moc rádi, že i k vám si anketa našla svoji cestu. Je to aktivita Jehnických spolků, roznesli i vybírali jsme ji osobně. Nemáme tu anketu proto, abychom někomu sčítali přesná čísla a mávali s ní zastupitelům před nosem. Zajímáme se o aktuální dění v Jehnicích a trápí nás její budoucnost. Anketa měla hlavně říct nám, jestli to, o čem přemýšlíme, je správný směr a hlavně, jestli je to i v zájmu či preferenci ostatních občanů Jehnic. A musíme říct, že tuto odpověď jsme rozhodně dostali. Jehnické spolky mají v plánu kousek po kousku udělat naše prostředí lepší, hledat cesty, které náš život zde zpříjemní. Naše aktivity můžete sledovat na webu či FB. Nyní aktuálně požádáme naše zastupitele o otevření problému naší Jehnické restaurace a na zasedání zastupitelstva vybereme a předáme příspěvky z ankety. Věříme, že i malé kroky udělají velký posun a hlavně vidíme smysl našeho jednání i díky vašemu ohlasu.

 2. Anketa napsal:

  Dobrý den, nestihli jsme předat anketní lístek, tak tedy ve zkratce uvádíme zde, že:
  Ano, chceme lepší, novou restauraci.
  Nejen že nerozumíme přišlé petici ale celou formulaci dané petici pokládám za nehoráznost její formulace. Tedy že jako dobře chceme nové dětské hřiště tak vám odsouhlasíme rozsáhlou stavbu? Takže jako že něco za něco?
  Velice bychom uvítali nějaké nové dětské hřiště. Stávající je naprosto nedostačující. Dále bych uvítala možnost lepšího zakrytí dětského pískoviště na stávajícím hřišti. Pískoviště je neustále odryto, kálejí do něj kočky apod.
  Bylo by fajn, kdyby na výletních trasách v Jehnicích byly vybudovány nějaká odpočivadla, aby se člověk mohl posadit a pokochat přírodou, nic takového v Jehnicích není.
  A rozhodně co se mi tedy v Jehnicích nelíbí, tak nepořádek u laviček na náměstí a o zastávce MHD na náměstí ani nemluvím, to je tedy někdy opravdu hnus. Samozřejmě, že je to o nás lidech. Mám pocit, že s otevřením večerky na náměstí se nepořádek v okolí náměstí značně zhoršil.
  Jehnické listy jsou naprostá katastrofa, absolutně nic užitečného k přečtení. Zápis ze zasedání zastupitelstva je k přečtení na stránkách ÚMČ i úřední desce. Bylo by hezké, kdyby se v listech např. objevovaly gratulace k významným jubileím obyvatel Jehnic nebo vzpomínky na blízké zesnulé z Jehnic.

  • Robert Charvát napsal:

   Dobrý den,
   děkujeme moc za připomínky a náměty. Pravidelně navštěvujeme zasedání zastupitelstva a tak víme, že právě moc těchto provozních věcí se tam neprobírá. Většinou až teď na konci roku, kdy se udělá rozpočet. A v případě, že k němu není námitek, tak v celém dalším roce je to rovnou i odpovědí, proč už nic nového nelze udělat – nebylo to v rozpočtu. Proto jsme moc rádi, že jste nám dali další náměty, které na dalším zastupitelstvu můžeme přednést i za vás. Dětské hřiště se bohužel nedostalo do finále, takže tam nic neuděláme, ale nový kryt na pískoviště je funkční nápad za pár korun a posuneme ho dál.
   Kdybyste měli chuť více se zajímat, co jehnické spolky zrovna dělají nebo jakou aktivitu plánují, můžeme Vám s Vaším souhlasem posílat odkazy na aktuality a zajímavé články. Protože jak tak čteme váš příspěvek, tak vidíme, že jsem naladěni na stejnou vlnu 🙂 PS: Jehnické listy v posledním vydání předvedli zcela novou ligu trapnosti, jinak se to říct nedá…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..