Kde relaxovat

Na masáž to máme v Jehnicích jen skok!

Víte, že masáže pro regeneraci těla i psychiky máme v Jehnicích doslova na dosah ruky? Přiznávám se, že pro mne to byla novinka. Rozhovor s jehnickou masérkou Ivetou Brůhovou nastartoval pohodově, s úsměvy. Na závěr mám slíbenou i ukázkovou masáž, tak uvidíme, zda mi ten úsměv přetrvá až do finále…

Na začátku všeho je příběh, jak jinak. Ivetin příběh je o tom, že cesta k vysněnému snu není vždy lehká a vlastně ani krátká.

Jak se člověk dostane ke svému snu? 

Příběh budoucí masérky začal již v Ivetiném mládí a její první dá se říct „oběť“ na masáž byla maminka. Potom kamarádi a najednou byla masáž pro Ivetu celkem oblíbená zábava. Od šesté třídy Iveta sportovala, dělala aktivně zápas v TAK Hellas v Řečkovicích. I tam se hned rozkřiklo, že masáže jí jdou a kamarádi – zápasníci začali využívat její masérské nadání. Po studiu na zdravotní škole přišla škola vysoká a s ní i zlom v profesionalitě masáže. V prvním ročníku vysoké školy si udělala masérský kurz  v rozsahu 150ti hodin, který definitivně nastartoval její kariéru.

Již bylo jasné, že masáže Ivetu baví. I když na vysoké škole studovala obor krmivářství, její ruce se stávaly rukama maséra.  

Koníček se Ivetě postupně stal její hlavní prací. Doplňovala si kurzy, další techniky, včetně moderního kineziotapingu. Dnes Vám již nenabídne typově jen „jednu“ masáž, ale jednotlivé techniky v průběhu masáže kombinuje podle toho, jak cítí, že je vaše tělo potřebuje. Spokojených klientů je čím dál víc a masáž se pro Ivetu stala zdrojem obživy. Jak sama říká, motorem pro ni bylo i to, že se k ní lidé vraceli a byli spokojení. Ivetě po masáži zůstává krásný pocit, že lidem pomáhá od bolesti, která je léta trápí. Stejnou měrou Iveta pomáhá klientům i po psychické stránce.

Každá služba má svoji reklamu.

Pro Ivetu je nejlepší reklamou osobní doporučení klienta. Žádný letáček osobní prožitek masáže nenahradí. Pro masáž musí mít člověk cit, nestačí jen tak si udělat nějaký kurz. Každý klient je pro Ivetu unikátní a také zcela jiný. Některý si jde přímo pro účelovou terapii, například baňkování, jiný se odvážně svěří do profesionálních ruk paní masérky. Ivetě postavil její manžel Marcel vlastní masérnu z bývalé garáže. Masérna je naplněna vůní olejů stejně jako pohodovou energií její majitelky.

Cesta k vlastnímu salonu byla tedy dlouhá, ale jak říká Iveta musela být, aby vedla ke splněnému snu.

Pro koho je masáž určená?

Stres je fenomén dnešní doby, masáže potřebuje vlastně každý z nás. Lidské tělo není uzpůsobené k sezení a přesto od 6ti let sedíme ve škole, k tomu špatné stereotypy, sezení v autech a to vše se podepisuje na zdravotním stavu zad nás každého.

* Základní skupinou lidí vhodných pro masáž jsou ti s problémy mezilopatkového svalstva, myslím, že téměř všichni znáte osobně pojem „zatuhlá záda”.

* Další skupinou jsou lidé s problémy beder, tzv. SI skloubení. Bolest zde střílí až do noh a často postihuje lidi, co dlouho stojí a nebo řídí auto.

* Iveta umí pomoci i s krční páteří a z ní pramenícími migrénami, které často sužují ženy i muže bez výjimky.

* Masáž je rozhodně blahodárná i pro psychiku, další skupinou jsou tedy masáže relaxační. Stažené mezižeberní svalstvo, které drží náš krunýř, často zlobí při stresu a přepracování. A tím se nemyslí jen stres z práce, ale i stres ze vztahů, pracovních problémů a osobních stereotypů. Desítky let si sami pěstujeme špatné držení těla a najednou je zle.

PS: mimo jiné jsem v tomto místě debaty dostala i velmi zajímavou přednášku o bosých botech, tzv. barefoot a o tom, co dělá konvenční klasická bota s nohama a celým tělem. Ale to je asi na další rozhovor, protože všechny informace jsem si ani nestíhala zapisovat.

Určitě je Vám jasné, že samotná masáž nezmění lusknutím prstů stav vašich zad. Je k tomu potřeba změnit stereotypy, cvičit a také nechat tělo odpočinout! Kupodivu ten odpočinek Iveta vyzdvihla jako nejvíce potřebný. Všimla jsem si, že pro Ivetu bývá někdy smutné, když vidí, že lidem sice jednorázově pomůže, ale bez jejich změny způsobu života, nedojde ke změně trvalé.

Nakonec přišla očekávaná chvíle – mám na vlastní kůži otestovat kvality masérky Ivety.

Lhala bych, kdybych tvrdila, že masáž u Ivety nebolí. Protože když má člověk léty zatuhlá místa, masáž musí být silná a nějaké to hlazení by spasmus (kdybyste nevěděli jako já, tak spasmus je bolestivé stažení svalů) nerozehnalo. Ale ten opojný pocit pohybu, kdy najednou zjistíte, že krk jde otočit bez bolesti a mnohem dále, než jste zvyklí, že se Vám snadněji dýchá a k botám se ohnete  bez bolesti, tento pocit za to rozhodně stojí. Ivetina masáž nebyla moje první, ale rozhodně jsem si jistá, že nebyla moje poslední.

A já děkuji Ivetě za rozhovor i za úžasnou masáž. Těším se na příště.

-Shar-

Kontakt na masérku Ivetu:

Iveta Brůhová, Lelekovická 10, tel.: 777 635 814, email: masazeiveta@email.cz