Workoutové hřiště u hřbitova

Workoutové hřiště u hřbitova

Nesouhlasíme se zavádějícím a nepravdivým vyjádřením pana tajemníka Fiedlera, uveřejněným na internetových stránkách obecního úřadu k umístěni Workoutového hřiště na pozemku p. č. 809/1 k. ú. Jehnice (u hřbitova)

Jedna se o projekt z participativního rozpočtu – Dáme na vás z roku 2020 a 2021.
V obou letech dal Magistrátní odbor územního plánováni a rozvoje (OUPR)  souhlasné  stanovisko k umístěni tohoto hřiště v uvedené lokalitě.

Posouzení proveditelnosti – OUPR z roku 2020
Plocha ostatní městské zeleně zahrnuje i parkově upravená veřejná prostranství a hřiště jsou její přípustnou součástí. Závěr – projekt je proveditelný

Tento projekt podpořilo 335 občanů.

Posouzení proveditelnosti – OUPR z roku 2021
Podle územního plánu se jedná o plochu ostatní městské zeleně. Obecně jsou objekty zeleně, dětská hřiště a ostatní veřejná prostranství přípustnou složkou všech funkčních ploch. V případě realizace je však při projektové přípravě třeba dodržet obecné podmínky využití území. Např. soulad záměru s charakterem předmětné lokality a také záměr nesmí být zdrojem závad a vlivů, které jsou neslučitelné s pohodou v lokalitě. Jedná se o citlivé území v blízkosti hřbitova. Všechny podmínky viz vyhláška č.2/2004. Závěr – projekt je proveditelný

Tento projekt podpořilo 405 občanů.


Pan Fiedler samozvaný odborník však k umístění hřiště  tvrdí :
„Nic na tom nemění jakýkoliv záměr našich spoluobčanů, i kdyby měl sebevětší podporu. Prostě rezerva pro hřbitov je rezerva pro hřbitov a dětské hřiště na něm opravdu nelze povolit ani akceptovat.“Vyzýváme  vedení obce jako přímého nadřízeného pana Fiedlera, aby zamezilo uveřejňováni těchto nepravdivých a manipulativních stanovisek.

Připomínka na závěr. Pan Fiedler je jen placeným úředníkem obce, který nemá v Jehnicích  trvalé bydliště, tudíž zde nemá ani volební právo.
Jsme přesvědčeni ze pan Fiedler jako najatý nevolený úředník obce má být politicky zdrženlivý a vstřícný k občanům, jak je uvedeno v kodex úředníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..