Relaxační zóna aneb co byste měli vědět

Relaxační zóna aneb co byste měli vědět

Zveme Vás v pondělí 14.3.2022 v 16 hod. na prohlídku místa plánované relaxační zóny. Potkáme se před ekodvorem na ulici Plástky.

Všichni jehničáci se mohou do 21.3. 2022 vyjádřit k zastupitelstvem představené „iluzi“ Relaxační zóny, která visí jak na obecním webu, úřední desce a také je i součástí Jehnických listů. Prosíme všechny, aby do uvedeného data podali na úřad MČ písemně svoje připomínky k celkové představené koncepci. Na minulém zasedání zastupitelstva a i v Jehnických listech je dán závazný slib, že tyto připomínky občanů budou projednány na veřejném setkání s občany.

Za mne jen pár základních postřehů a námětů :

  • Hřištěm u hřbitova jsme nechtěli rušit 100 m vzdálené zemřelé.
  • Na Plástkách navrhujeme zřídit veřejné grilovací místo 10 m pod okny živých – ale možná s tím souhlasí?
  • Remízek, sloužící dnes jako kryt pro zvěř, pro ni uzavřeme workoutovým a dětským hřištěm.
  • Z rodinných domů na Plástkách uděláme ostrov bydlení, kde obyvatelé pozbydou klidu z uliční i zahradní strany.
  • Celý megalomanský projekt je svěřen do rukou soukromé osoby, která bude mít z jeho i jen částečné realizace velký osobní prospěch – novou cestu ke svým včelínům, obecní sad na svém pozemku v blízkosti svých včelínů, velmi výhodnou směnu svých a obecních pozemků, o kterou se dlouhodobě snaží.
  • Proč o tak zásadní věci, jako je umístění dětského hřiště rozhoduje jedna privátní osoba a nikdo se neptá nás občanů?

Hřiště Jehnice zcela jistě potřebují, jelikož to na náměstí připomíná spíše zanedbaný muzejní retro exponát z minulého století. Dříve navrhované hřiště u hřbitova mělo širokou podporu občanů ve veřejném hlasování, ale místo něj máme Stromovou kapli. Pro tu nehlasoval nikdo – nicméně ve stínu nyní vysazených stromů si odpočineme nejdříve za 30 let. 

A jak to bude dál?  V dubnu se veřejně projednají připomínky nás občanů a do listopadu bude ticho, pouze se z Relaxační zóny stane volební slib. Zajímavé bude sledovat, čí volební slib to bude. Zastupitelstvo vše svěřilo do privátních rukou p. Fiedlera (současného tajemníka našeho úřadu), který se netají tím, že bude ve volbách kandidovat.

Prezentace_MMB_OZP_strana17

Takže kruh se uzavře – mocenské, vlastnické a osobní zájmy se spojí „ruku v ruce“, jak nám starosta ukázal na letáku, kterým oznamoval zrušení obecního plesu.

Stanislav Pukl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..