Kurz na obsluhu obecního defibrilátoru

Kurz na obsluhu obecního defibrilátoru

Ve středu 9. června se sešli zájemci o kurz v naší základní škole. Byl zaměřený na školení provádění laické resuscitace, a to zejména s použitím tzv. AED – Automatizovaný Externí Defibrilátor. AED je přístroj určený k laické resuscitaci. Postiženému srdci při zástavě podá elektrický výboj (tzv. defibrilace). 

Školení uspořádal Spolek Jehnice na pohodu za podpory Sboru dobrovolných hasičů Jehnice, který mj. poskytl část potřebných demonstračních pomůcek.

Lektorem byl zkušený MUDr. Ondřej Havlíček, lékař integrovaného záchranného systému (IZS). Pan doktor je nejen odborník, ale umí své znalosti prezentovat živým a mnohdy i zábavným způsobem.

Celá akce byla velmi přínosná, jelikož v posledních letech je síť rozmístění AED po celé ČR i v zahraničí stále dostupnější. Mapu dostupných přístrojů najdete na https://www.zachrankaapp.cz/aed.

Méně dostupnější je už možnost zúčastnit se kvalitního školení na použití AED pro veřejnost. Byla by tedy škoda mít dostupný takovýto život zachraňující přístroj a neumět ho používat.

V Jehnicích je tento přístroj umístěn na venkovní zdi budovy Obecního úřadu vedle hasičské zbrojnice.

Věřím, že nabyté znalosti potřebovat jen tak nebudeme, ale pokud ano, bude nám absolvovaný kurz jistě k prospěchu.

Pokud jste se nestihli kurzu zúčastnit, nezoufejte. Zde jsme pro Vás připravili video:

Příští rok navíc plánujeme kurz opakovat. Už teď se na Vás těšíme, ať si přijdete na kurz podívat znovu nebo se jej zúčastníte poprvé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..