Zápis z 251. zasedání zastupitelstva

Zápis z 251. zasedání zastupitelstva

Ve středu 31.3.2021 proběhlo 251. zasedání zastupitelstva a zde rychlý přehled zajímavých bodů. 

1. Očekávaná radost v podobě psích košů. 

Instalace proběhne na 5 místech v Jehnicích. Na zastávkách MHD budou umístěny ještě tři pouzdra se sáčky na psí exkrementy.

Velké SUPER, děkujeme a už se na nové koše těšíme.

2. Byl diskutován „pirátský“ facebookový profil s názvem Městská část Brno – Jehnice. 

Mrkli jsme ze zvědavosti na tento facebookový profil a byl založen 13.11. 2018, tedy po zvolení nového zastupitelstva. Informace na něm jsou informačního charakteru o MČ Jehnice a stále tam přibývají. Jestliže tedy tuto stránku nespravuje nikdo pověřený zastupitelstvem, je potřeba, aby někdo ze zastupitelstva požádal správce facebooku o zrušení této strany z důvodu nevhodnosti používání insignií MČ Jehnice. Tuto komunikaci je potřeba vést v angličtině přímo se správci Facebooku v USA. Následuje zdokladování, že stránka používá neoprávněně znak a informace MČ Jehnice. Správci tuto žádost posoudí a většinou do tří měsíců tuto stránku zablokují a následně uvolní název strany pro používání. 

Je potřeba v tomto ohledu být aktivní, obáváme se, že výzva v Jehnických listech správci facebooku stačit nebude 🙂 

Nás nejvíce zaujalo, že si zastupitelé facebookového profilu všimli nyní, po 3 letech od jejího vzniku… 

3. Projednání žádostí občanů

Děkujeme všem, kteří přišli s nápady, co mít v Jehnicích nového či zajímavého. Zastupitelé žádný z nápadů neshledali zajímavým a postupně všechny zamítli. To samo o sobě nevadí, chápeme, že něco se udělat nedá, protože je to na soukromých pozemcích, na něco již nejsou peníze, atd. 

Možná, že to, co nás nejvíce mrzí je to, že nikdo neřekne: „Díky, že se zajímáte a hledáte nápady pro lepší Jehnice.”

4. Projednávali se různé provozní věci a vybíráme v rychlosti spíše ty, které by nás občany mohly zajímat:  

Zřídí se osvětlení pro domy na cestě od hřbitova směrem k Rakovci / Zváží se nabídka vytvoření reportáže o Jehnicích / Pojistí se vozidlo hasičů / Jehnice darují peníze dětské onkologii.

5. Nabídky a rozpočty atd. 

Zastupitelé odsouhlasili či připomínkovali několik nabídek, dotací a provozních smluv. Byli jsem moc zvědaví na bod 19, o kterém šly fámy, že je o vítězi výběrového řízení předem rozhodnuto. Tento bod byl ale vyřízen bleskově a k překvapení všech bylo výběrové řízení bez udání důvodu zrušeno.

K tomu tedy asi žádný komentář nemáme, jak to vidíte vy?  

6. Redakční rada a Jehnické listy

Profesor Svoboda rezignoval na post předsedy redakční rady Jehnických listů a my bychom mu chtěli aspoň touto cestou poděkovat za práci, kterou odvedl. Dvouleté funkční období dosavadní redakční rady skončilo a na návrh starosty nebude redakční rada na další období ustavena. Vzniknou nové zásady pro vydávání Jehnických listů a do hry vstoupí externí redaktorka paní Zuzana Šrámková (redaktorka brněnského Metropolitanu). Měly by vzniknout nové rubriky a úroveň Jehnických listů se dále zvyšovat – aspoň doufáme, že to tak bude. 

Z toho máme radost a už se na spolupráci těšíme! 

7. Závěrečné připomínky občanů

V posledním bodě se diskutovalo a body projednávání byly různé. Nás zaujal nejvíce jeden bod a to poplatky za psy. Všimli jsem si, že výše poplatků za psy, kterou odsouhlasili zastupitelé v předchozím jednání se nepromítla do městem vydané vyhlášky pro rok 2021. Jakousi „chybou“? tam v poplatcích pro rodinné domy a jiné prostory zůstala výše poplatků nezměněna. Kontaktovali jsme magistrát města Brna a ti nám potvrdili, že oni do dodaných poplatků nezasahují a částky nijak nemění. V zápise, který vyhotovil pan tajemník Jedlička.a odsouhlasil pan zastupitel Rychnovský, je již výše poplatků uvedena špatně. Náš dotaz tedy směřoval přímo na pana tajemníka, abychom se dobrali, kde se ta chyba, která o něco málo zmenší náš rozpočet, stala. Bohužel pan tajemník Jedlička kritiku neustál a přiklonil se k zastrašování trestním oznámením. Nicméně odpovědnost za tuto chybu nepřevzal nikdo. 

Škoda, chybujeme přece každý, to se dá pochopit, jen je potřeba včas říct: „Omlouvám se, je to moje chyba.” Tak třeba příště… Nebo bude příště s novým tajemníkem? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..