Jehnické listy 1/2021

Jehnické listy 1/2021

Najdete v nich schválený rozpočet na rok 2021 a zajímavé informace ze života Jehnic (Tříkrálová sbírka, činnost místních spolků, předání požadavků a připomínek občanů našim zastupitelům). V JL došlo k PORUŠENÍ tiskového zákona.

Do článku pana Stanislava Pukla ,,Velkorysost je na místě aneb od rajčat k havárii“ týkající se kontroverzní stavby opěrné zdi na ulici Lelekovická, byly na pokyn Úřadu městské části Jehnice neoprávněně přiloženy fotografie (údajně z archivu městské části Brno-Jehnice). Tyto fotografie jednoznačně zachycují stav v průběhu hrubých stavebních prací, nikoliv před a po stavbě a tím jednoznačně mění zamýšlený smysl článku. Fotografie byly k článku autora přidány neoprávněně, bez jeho souhlasu a v rozporu s tiskovým zákonem.

Pan Stanislav Pukl požádal písemně (emailem ze dne 11.2.2021) o uveřejnění omluvy v únorovém vydání Jehnických listů – viz níže.

——————————————————————————————————————

Vážená redakce.

Vážení členové redakční rady.

Obracím se na vás jako zástupce vydavatele s žádostí otištění omluvy v únorovém vydání Jehnických listů roku  2021, ve které bude zřetelně uvedeno, že fotografie z archivu městské části Brno-Jehnice, byly k mému článku ,,Velkorysost je na místě aneb od rajčat k havárii“ přiloženy bez mého souhlasu a tudíž neoprávněně.

Podle zákona 46/2006 o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku (dále jen tiskový zákon) je za obsah periodika odpovědný vydavatel, což je Městská část Brno-Jehnice

Oprávněně se domnívám, že zásahem vydavatele došlo k porušení tiskového zákona i mých autorských práv.

Současně využívám svého zákonného práva podle tiskového zákona naformulovat omluvu vydavatele sám a žádám o uveřejnění na stejném místě (jako původní článek) a v přiměřeném rozsahu.

Příloha č.1: požadovaný text omluvy připojený v příloze tohoto e-mailu

Ing. Stanislav Pukl

Havláskova 22
Brno 621 00
tel: 777 86 81 87

Příloha č.1:

Omluva vydavatele Jehnických listů.

Městská část Brno-Jehnice, jako vydavatel periodika Jehnické listy, se omlouvá autorovi článku ,,Velkorysost je na místě aneb od rajčat k havárii“ uveřejněném v JL v lednu 2021, běžné číslo 201 a uvádí na pravou míru skutečnost o neoprávněně přiložených fotografiích do článku pana Stanislava Pukla.

Fotografie z archivu městské části, které byly k článku přiloženy na pokyn z Úřadu městské části, jednoznačně zachycují stav v průběhu hrubých stavebních prací, nikoliv před a po stavbě a tím jednoznačně mění zamýšlený smysl článku. Fotografie byly k článku autora přidány neoprávněně, bez jeho souhlasu a v rozporu s tiskovým zákonem, za což se vydavatel Městská část Brno-Jehnice panu Stanislavu Puklovi tímto omlouvá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..