Zastavte čas aspoň do pondělí…

Zastavte čas aspoň do pondělí…

… malý rádoby fejetonek nad jednou epizodou v Jehnicích.

Na konci léta byla poslána na oficiální emailovou adresu pana starosty žádost. A zůstala bez odpovědi. A pak dalších 14 dní. 

Všichni asi známe literární a filmové příběhy, ve kterých se cestuje ,v čase a to oběma směry. Tady máte jeden, ve kterém se evidentně zastavil čas a každé nové ráno začíná včerejší den. V naší obci Jehnice tedy došlo k obohacení krátkého sci-fi o další formu.

V tomto příběhu píše scénář placený úředník našeho úřadu a dramatizaci zajišťuje zastupitelstvo pod režijním vedením starosty. Toto vše se děje v produkci nás všech, za peníze nás všech a co je nejdůležitější, bez našeho vědomí.

A teď stručně k obsahu příběhu. Na náš jehnický úřad pošle kdosi zákonnou formou e- mailový dotaz, ale bohužel odpovědný scénarista má v té době dovolenou. Nastává dost nudná pasáž scénáře, kdy po dobu dovolené scénáristy nikdo neumí nebo nechce otevřít oficiální e-mailovou poštu úřadu a tak se 14 dní neděje nic. Režisér se s touto částí příběhu vyrovnal v pozici „mrtvého brouka“. Scénarista po návratu z dovolené otevřel poštu a usoudil, že není kam spěchat, že dovolená má přednost před tím, co se píše v zákoně. Takto svoji bohorovnost vysvětlil i svému sponzorovi na velké radnici, ale tady se ze zlou potázal. Bylo mu vysvětleno, že po letech svého „fungování“ by mohl vědět, jak se píší základní příběhy, a že i sci-fi příběh musí mít základ v dění světa tak, jak ho lidé znají. 

Příběh zakončím pokud možno optimisticky. Čas a jeho plynutí je základní atribut a základ spravedlnosti našeho světa a toto nedovede změnit žádná svévole natož pak dovolená.

A jaký je vlastně závěr toho jehnického mikrofilmu? Oficiální adresu, která je ustanovena pro styk občanů s úřadem obsluhuje pouze pan tajemník (alias scénárista), protože pan starosta (alias režisér) používá oficiální adresu pouze k zasílání korespondence a jinak poštu nezpracovává. A pak je samozřejmě problém, když má pan tajemník dovolenou 🙂 

Jaký z toho udělat závěr? Asi ve stylu klasika: „A přece se točí“. A my bychom dodali: „Až si pan tajemník přijede z dovolené a přečte email“.   

Stanislav Pukl

V Jehnicích 29.11. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..