Zápis z 249. zasedání zastupitelstva

Zápis z 249. zasedání zastupitelstva

Dne 26.11. 2020 proběhlo 249. zasedání a my Vám jen ve zkrácené podobě představíme body, o kterých se jednalo. Celý program zasedání viz níže.

1. Svoz komunálního odpadu z Lelekovické byl vyřešen nabídkou společností Dvořák Komte, a to 1x týdně za úhradu 7.260,- Kč/měsíc vč. DPH.

2. Probraly se zprávy z výborů a předchozích jednání, smlouvy na rozšíření údržby chodníku Mokrá Hora-Jehnice a dodávky elektřiny na osvětlení a přípojka k síti veřejného osvětlení pro pomník, hlásič rozhlasu a měřič rychlosti. Celkem to byly smlouvy za 23.902,- vč. DPH.

3. Městská zeleň Brno nabídla revitalizaci parku a vypracovala řešení, včetně květinové výzdoby. Na dotaz starosta přislíbil, že projekt je možné zveřejnit, pokuď se neobjeví na vývěsce, snad ho tedy dostaneme na vyžádání. 

4. MMB odbor životního prostředí nabídlo biokontejnery zdarma, je otázkou, zda-li by je občané chtěli a kam je umístit. Pan starosta na žádost občanů (účastníků zasedání) přislíbil anketu na umístění biokontejnerů.

5. BKOM nám nabídly 2 stojany na kola zdarma včetně instalace – před školou a před MÚ. Proti tomu není co namítat, jen před úřadem si to přesně nedokážeme představit… 

6. Pronajímateli restaurace se prominulo část nájemného. Zároveň přišla na úřad nabídka zájemce o pronájem naší poslední jehnické restaurace. Ta byla starostou zprvu odmítnuta kvůli údajné drzé, nátlakové a ultimátní formě, jakou byla sepsána. Jednalo se přitom o seriózně a pečlivě napsanou nabídku, která vyjadřovala upřímný zájem o provozování restaurace osobou, která již v oboru pracuje a vlastní zavedenou restauraci s kvalitní gastronomií. Nabídnuto bylo navíc nájemné ve dvojnásobné výši. Po vášnivé diskuzi s občany, že občané MČ Jehnice mají právo a hlavně zájem o kvalitní hospodu, do které se nestydí člověk vejít, se postoupilo k tomuto rozhodnutí: jakmile pominou zásadní opatření omezující podnikání v gastronomii, bude ihned vypovězena nájemní smlouva se současným provozovatelem restaurace Obecní dům a současně bude vypsáno výběrové řízení na nového provozovatele.  

7. Zadání zpracování technického řešení fotovoltaických panelů bylo odsouhlaseno. Panely by byly zakoupeny z dotace města Brna. Je ale otázkou, zda-li je toto řešení ekonomicky výhodné. Připomínkování zastupitele Kamila Krinčeva i přihlížejících, že nejdříve by byla vhodná studie, která by nám řekla, jaký zdroj je pro ekonomiku školy nejlepší, nemělo ohlas u ostatních zastupitelů. 

8. V připomínkách občanů se zmínily provozní věci jako je technický stav hlásičů místního rozhlasu, hromadění odpadu např. u zastávky MHD na Kleštínku, připomínka k nedodržování zákonné lhůty při odpovídání na dotazy občanů ze strany úřadu. apod.

Za zmínku rovněž stojí dotaz jednoho občana, jak je možné, že v uzavřené části salónku pravidelně přespává kuchař této restaurace i přesto, že na ubytovací služby není tato budova zkolaudována. Starosta odpověděl, že o přespávání kuchaře ani jiné osoby v prostorách úřadu naší městské části nic neví.

Co asi občany z připravovaných aktivit zajímá nejvíce je, že adventní koncert i rozsvěcování stromečku se ruší! Vánoční ohňostroj také nebude!  

Příští zastupitelstvo bude pravděpodobně 17.12.2020, v tělocvičně ZŠ Jehnice. Čas bude upřesněn.

Celý program zasedání viz níže.

Svolani_249_ZMC_201119

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..